Aktywny Senior

Ośrodek Pomocy Społecznej wspólnie z Parafią Rzymskokatolicką pw. Św. Jana Chrzciciela realizuje projekt ,,Aktywny senior” dofinansowany przez Zarząd Powiatu Janowskiego. Działania  w projekcie skierowane są do seniorów z terenu powiatu janowskiego. Seniorzy spotykają się 2 razy    w miesiącu w siedzibie OPS w Janowie Lubelskim. Podczas spotkań uczą się jak lepiej i skuteczniej dbać o swoje zdrowie, jak zdrowo się odżywiać oraz zaplanowane są zajęcia gimnastyczne przyczyniające się do rozwoju i utrzymania ogólnej sprawności.

W lipcu odbędzie się wyjazd seniorów, związany z tematyką  ,,W zdrowym ciele zdrowy duch’’ Jakość życia, zdrowie oraz aktywność fizyczna są ze sobą ściśle powiązane. Organizm człowieka został skonstruowany tak, by się ruszać. Potrzebuje więc aktywności fizycznej  do zachowania zdrowia oraz unikania chorób. W programie wycieczki sportowo-turystycznej będzie przewidziane min. zwiedzanie, spacer, warsztaty oraz zdrowy i smaczny poczęstunek.

Zadaniem projektu będzie między innymi ognisko. Spotkanie będzie miało na celu uświadomienie seniorom, że aktywność fizyczna ludzi starszych ma wpływ na ich sprawność intelektualną. Pozwoli im dłużej zachować spostrzegawczość i zdolność koncentracji.

 

Spotkanie seniorów

Spotkanie seniorów

 

Spotkanie seniorów

Spotkanie seniorów