ŻYCZENIA Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA WOLONTARIUSZA

Bukiet róż

Drodzy Wolontariusze,

zadania, jakich się podejmujecie, dotyczą tak wielu dziedzin życia, że trudno je wszystkie wymienić. Każde jednak z nich – to mądre, rozsądne i pełne poświęcenia działanie, które wypływa z szacunku dla drugiego człowieka, jego otoczenia oraz przeświadczenia o mocy każdego dobrego gestu. To dzięki Waszej obecności w życiu codziennym możliwe staje się skuteczne rozwiązywanie wielu specyficznych problemów. Poprzez gotowość do działania oraz poszukiwanie skutecznych rozwiązań tworzycie oparte na solidarności więzi między ludźmi, kształtujecie życie społeczne i skutecznie odpowiadacie na potrzeby otoczenia. Po prostu jesteście zawsze tam, gdzie to konieczne!

Dzień – 5 grudnia – to szczególna data, to dzień Waszego święta – chcielibyśmy uścisnąć wszystkie  pomocne dłonie i serdecznie podziękować każdemu z Was z osobna. Każdego roku spotykaliśmy się na uroczystej Gali Wolontariatu, podczas której mieliśmy  okazję osobiście składać zarówno podziękowania  jak i życzenia. Ten rok dla każdego z nas jest inny niż wszystkie  do tej pory. Na szczególną uwagę, zasługuje tzw, „Cichy Wolontariat”, czyniony tak po prostu zwyczajnie z potrzeby i wrażliwości  serca.

Z uwagi na trwającą sytuacją epidemiologiczną w kraju, pragniemy podziękować Wszystkim osobom, którym leży na sercu los bliźniego, które angażowały się w pomaganie od początku pandemii: Ochotniczym Strażom Pożarnym z terenu gminy Janów Lubelski, osobom indywidualnym, wolontariuszom, „dobrym sąsiadom”…. Wszyscy musieliśmy przyzwyczaić się do nowej sytuacji i uważam że zdaliśmy egzamin z Bycia Dobrym Człowiekiem.

Za wszelki gest dobroci Dziękuję Wam i Życzę spełnienia marzeń, realizacji zamierzonych celów, a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek i każde dobre słowo wracało do Was z podwojoną siłą, dając  impuls do dalszej pracy na rzecz bliźnich będących w potrzebie..

Jesteśmy przekonani, że nie zabraknie Wam wytrwałości i wiary w to co robicie. Mamy nadzieję, że swoją otwartością i zaangażowaniem będziecie zarażać innych – przyjaciół, sąsiadów, a dzięki Wam i Waszej pracy, świat w którym żyjemy codziennie będzie stawał się lepszym i piękniejszym.

 Z pozdrowieniami
Magdalena Kolasa

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej
w Janowie Lubelskim wraz z pracownikami