Wyróżnienie dla Teatru Tradycja – XX-lecie Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Lublinie

Dnia 15 grudnia br. mieliśmy okazję wziąć udział w obchodach XX – lecia działalności Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Lublinie. Uroczyste obchody rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Mieczysława Cisło w Kościele Akademickim KUL.
Widowisko artystyczne odbyło się w sali operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Spotkanie prowadziła Justyna Domaszewicz. Wolontariuszem Roku 2019 został Kordian Urlich, wyróżniono też liczną grupę wolontariuszy indywidualnych oraz grupy wolontariuszy.

Wśród wyróżnionych znalazł się m.in. „Teatr Tradycja” funkcjonujący przy Polskim Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, Oddział Janów Lubelski. To właśnie w niedzielny wieczór w pięknej scenerii przedstawiciele powyższego teatru odebrali wyróżnienie z rąk ks. Mieczysława Puzewicza. Seniorzy byli mile zaskoczeni, nie kryli swoich wzruszeń, nie szczędzili pięknych słów, które były podziękowaniem, za docenienie ich osobistego zaangażowania i wysiłku włożonego w niejedno przedstawienie teatralne. Każdy jubileusz to odpowiedni czas na dokonanie wnikliwych podsumowań, ocen, refleksji oraz snucie planów na przyszłość. Wszyscy zebrani mieli możliwość obejrzeć prezentację multimedialną o działaniach podejmowanych w latach 1999 – 2019 przez Stowarzyszenie. Pani prezes Justyna Orłowska podziękowała wszystkim osobom, które na przełomie tych 20 lat tworzyli i działali w zespole tworząc niepowtarzalną rodzinną atmosferę.

Jesteśmy wdzięczni za zaproszenie na uroczystą Galę Wolontariatu, oraz wyróżnienie naszej grupy seniorów. Dla nas to był wielki zaszczyt gościć u Was jako niezawodni partnerzy w budowaniu „Cywilizacji Miłości”.

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Lublinie – Facebook

Dziennik Wschodni

Urząd Miejski w Janowie Lubelskim